06 Lut 2016

Im więcej młodzi ludzie korzystają z internetu, to tym lepiej. Dlaczego? Bo mniej gapią się w telewizor. Więc jest jeszcze szansa, że da się ich odlepić od sztucznej rzeczywistości atakującej nas z ekranów i ekraników. Wśród wielu przemian cywilizacyjnych, ta akurat bardzo mnie cieszy.

Telewizor niegdyś był oznaką postępu i zamożności. Dzisiaj coraz częściej jest symbolem zacofania i ubóstwa. Dla młodych telewizor to przestarzały gadżet. Przed wymyśleniem internetu bito powszechnie na alarm. TV ogłupia. Ludzie nie czytają i jak nic, ludzkość upadnie.

Tak wieszczyli najwięksi pesymiści spośród brodatych intelektualistów. I to wieszczenie okazałoby się prawdą, gdyby nie wymyślono… internetu. Internet oderwał młodych od biernego gapienia się w ekran TV.

Mail i komentarze pod tekstami okazał się najlepszym elementarzem, uczącym pisania i czytania. Dlaczego o tym piszę? Bo wyczytałem na antyweb.pl, że 15 -16 latkowie częściej siedzą w internecie, niż gapią się w ekran telewizora.

Nie znaczy to, że korzystają w tym czasie z jakichś superintelektualnych treści. Mimo wszytko jednak lepiej jest kiedy w coś grają, niżby mieli biernie gapić się w telenowele. I mieszać je z rzeczywistym życiem. Od tego jest lepszy nawet najbardziej głupkowaty filmik na YouTube.

Igor Hrywna

24 Gru 2014

Stałem w świątecznej, wijącej się jak biblijny wąż, kolejce. A we łbie kłębiły mi się różne myśli. Wśród nich taka: czy gdyby Chrystus urodził się dzisiaj, to dowiedzielibyśmy się o tym z Twittera, a Trzej Królowie na Instagramie zamieściliby sweet focię z Jezuskiem?

Kto wie, jakby tam to było, bo dzisiaj trudno o królów. Pewnie zamiast nich oraz mirry, kadzidła i złota pojawiliby się trzej doradcy do spraw sprzedaży z smartfonem, grą komputerową i jeszcze jakimś trzecim gadżetem. A co by o urodzinach Chrystusa napisały tabloidy, to nawet boję się pomyśleć.

Ale, jakie to my właściwie mamy teraz święta? Wesołe Święta? Czy też może Wesołe Święta Zimowego Przesilenia lub Końca Roku? Albo jakieś jeszcze inne, ale już nie Święta Bożego Narodzenia? Bo te ostatnie stały się ostatnio „nietolerancyjne”. I są konsekwentnie usuwane z reklam, kartek świątecznych i generalnie przestrzeni publicznej. W imię tolerancji właśnie.

W imię owej tolerancji pozwólcie mi jednak pozostać przy przekonaniu, że w Wigilię ludzkim głosem mówią wszystkie zwierzęta, te wierzące i te niewierzące.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Igor Hrywna

27 Sty 2011

Oglądam na YouTube filmy z protestów Egipcie. I widzę gładko ogolonych młodych ludzi ubranych po europejsku. To, że zwoływali się na demonstracje przez Facebooka i Twittera nic nie znaczy. Bo wcześniej czy później te twarze skryją się pod brodami.
Ale bardziej sobie myślę o Mazurach, o „Mazury Cud Natury”. W ramach tej kampanii Mazury są promowane hasłami ” To Mazury nie Holandia” czy „To Mazury nie Chorwacja”. Hasła są umieszczone na zdjęciach z Mazur z elementem charakterystycznym dla danego kraju. Np. hasło: „To Mazury nie Holandia” umieszczono na zdjęciu pola tulipanów.

I tak sobie myślę, że powinniśmy podziękować protestującym z Egiptu. Może latem przybędzie nam turystów, bo Mazury to nie Egipt.

To Mazury nie Holandia, wersja czeska:

15 Gru 2010

Chcesz być na topie? Być razem z większością? To musisz to zobaczyć. Największa telewizja świata czyli Youtube podsumowała rok 2010. Twoi krewni,znajomi,klienci oglądali właśnie to:
Rok 2010 w Youtube

28 Lis 2010

Brzytwą po schematach. Tak nazywają się pierwsze w polskim Facebook’u rekolekcje. Poprowadzi je 3 jezuitów. Start 28 listopada. Do tej pory zapisało się na nie prawie 5 tysięcy osób. Można to zrobić
klikając tutaj

Temat rekolekcji to: powszechne stereotypy dotyczące Boga.

Kto chce zobaczyć i posłuchać głos Kościoła nieco inny niż ten płynący z Torunia, może to zrobić na Youtube.
Katecheza prowadzona tam przez 2 franciszkanów na pewno was nie znudzi. Zobacz.

.

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.