10 Lip 2017

Polski patent wypróbowany po raz pierwszy pod Lidzbarkiem Warmińskim ma szansę podbić USA. Świecącą ścieżką stanowiącą mały fragment szlaku prowadzącego z Lidzbarka nad jezioro Wielochowskie zainteresował się park rozrywki DisneyWorld na Florydzie. To może otworzyć drzwi dla ścieżki na całym świecie.

Nawierzchnia świecącej ścieżki rowerowej zawiera specjalne substancje syntetyczne, które „ładują” się za pomocą światła dziennego, a następnie nocą emitują nagromadzoną energię. W ciągu dnia ścieżka rowerowa ma kolor niebieski. Materiał, z którego stworzono ścieżkę oddaje światło przez ponad 10 godzin. Efekt zawdzięczamy wyłącznie właściwościom użytego kruszywa.

Ścieżka powstała jesienią 2016 roku. Autorem projektu jest laboratorium TPA w Pruszkowie, zaś wykonawcą firma Strabag. Okazuje się, że ścieżka nie jest już tylko technologiczną ciekawostką. Już ponad 80 firm zapytało o nią w TPA, w tym DisneyWorld z Florydy. Ale mnie cieszy bardziej coś innego. Mianowicie bardzo mało hejtu w internetowych komentarzach pod tekstami o ścieżce. To nie mniej ważne niż sam potencjany sukces ścieżki.

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.