17 Lip 2017

Ponad 50% pracowników polskich firm odczuwa w ciągu dnia znużenie i senność, a 60% czuje zmęczeniu od razu po przebudzeniu. Przyczyn tego jest kilka. Począwszy od braku ruchu, a na niezdrowym odżywianiu się skończywszy.
Podstawą jest jednak przepracowanie. Ponad połowa pracowników i menedżerów nie robi sobie w pracy przerw. A połowa z tych co robi i tak myśli w ich trakcie o pracy. Ponad połowa ankietowanych przyznała też, że pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie. 32,6% ankietowanych zabiera też pracę do domu, Taki to smętny obrazek przepracowanego Polaka wyłania się z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Human Power. Ale to nie koniec. Bo do tego jeszcze źle się odżywiamy, a większość badanych przyznała się, że nie uprawia żadnego sportu.
A mi przy lekturze tego raportu przypomniał się fragment z książki amerykańskiego speca od marketingu Setha Godina. Otóż jej autor w hallu hotelu sprawdzał coś na laptopie. Przechodząca obok kobieta powiedziała do męża: Zobacz, jaki biedny człowiek zamiast odpocząć od pracy, to pracuje. Jaka nieszczęśliwa kobieta, bo musi odpoczywać od swojej pracy, podsumował ją w myślach Godin. Bo nie ma chyba nic gorszego, niż codziennie robić przez kilka godzin coś, czego się nie lubi. A niezdrowe odżywianie się, branie pracy do domu czy brak sportu nie mają z tym nic wspólnego.

Igor Hrywna

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.