10 Gru 2017

Nasz nowy rząd czy nowe koreańskie roboty? Można by się pozastanawiać co jest ważniejsze dla dla naszej nadwiślańskiej rzeczywistości. Może zabrzmi to obrazoburczo, ale roboty są zdaje się jednak ważniejsze. Ale ja nie o tym, tylko o kolejnej barierze jaka przekracza człowiek tworząc maszyny obdarzone namiastką AI czyli sztuczną inteligencją. Na razie to tylko namiastka, bo maszyny (na razie!) w odróżnieniu od człowieka nie potrafią się jeszcze same uczyć.

Ale wróćmy do robotów. Koreańczycy poinformowali właśnie, że na zimowych igrzyskach olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu (luty 2018) pomagać widzom będzie 85 robotów-wolontariuszy. A jeden z nich będzie biec wraz z ludźmi z pochodnią olimpijską. To dopiero jednak przedsmak tego co nas czeka w 2020 roku na letniej olimpiadzie w Tokio.

Ale wracając na nasze podwórko i do naszych swarów. Można sobie wyobrazić, że już niedługo da się obdarzyć jakieś roboty inteligencją, na przykład, Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny. Ciekawe tylko dla kogo byłby bardziej ciekawy: dla innych robotów czy też może dla ludzi?

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.