06 Maj 2014

– Obiektywnie patrząc, koń to przeżytek. Postępowi nie ma co dawać kontry – to jeden z bardziej znanych cytatów z „Nie ma mocnych”. I faktycznie koń w pewnym sensie okazał się przeżytkiem. Zastąpiły go maszyny i samochody. Ale przecież koń się ostał. Jako źródło przyjemności. Ba, ostał się jako oznaka wyższego statusu społecznego. Kiedyś właściciel traktora to był ktoś, teraz „ktosiem” jest właściciel konia.

Podobnie rower. Zastąpił go motor. Ale dzisiaj rowerów mamy więcej niż 30 lat temu. Rower przestał być środkiem lokomocji. Stał się źródłem przyjemności, niemal symbolem zdrowego stylu życia.

Prasa drukowana to dzisiaj takie konie czy rowery. A strony internetowe to motory, traktory czy samochody.
Jeżeli potrzebujecie szybkiej informacji to korzystacie z jakiejś strony interenetowej. Jeżeli chcecie czerpać przyjemność z czytania siadacie na rower=czytacie papierową Gazetę Olsztyńską albo swój lokalny tygodnik.

Wierzę, że papierowe tygodniki mają sens, bo dają nie tylko przyjemność płynącą z nieśpiesznej lektury, ale też są idealnym źródłem sąsiedzkiej informacji.

Stanowią tez ważne miejsce dla lokalnego biznesu. Bo są idealnym narzędziem przekazywania informacji o tym co cilokalni przedsiebiorcy proponują dla swoich sąsiadów.

Lokalne tygodniki to taki współczesny rynek, gdzie spotykają się sasiedzi, żeby pogadac i zrobić zakupy. Dlatego obiektywnie patrząc koń ma przyszłość:-)

1 komentarz »

 1. Witam, dobrze napisany wpis, jednakże zdałoby się trochę więcej obrazów i grafów wizualizujących tekst.
  Osobiście wiem że nie jest to banalne – bo redaguję własną stronę (odnośnik
  wyżej), niemniej jednak da się sobie jakoś radzić zdjęciami z darmowych stocków – sxc.hu, wikimedii i
  podobnych. Życzę powodzenia i zapraszam do zobaczenia mojego
  www!

  Komentarz by rowery — 27 stycznia 2015 @ 03:31

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.