25 Maj 2015

Pies w kostiumie gigantycznego pająka i „Ona Tańczy Dla Mnie”. To Polacy kochają oglądać najbardziej. To najważniejsza informacja, jaka towarzyszy nam z okazji 10 rocznicy powstania serwisu YouTube. Tak, tak staruszkowi stuknęło już 10 lat. W czasach kiedy niezmienne są tylko zmiany i pośpiech w jakim się je sprowadza to poważny wiek.
Z okazji swojego 10-lecia YouTube opublikował TOP 10 najchętniej oglądanych w serwisie filmów i teledysków. W tej pierwszej kategorii wygrało video „Mutant Giant Spider Dog” (SA Wardega). To 4-minutowy filmik pokazujący reakcje ludzi na spacerującego nocą psa przebranego za groźną tarantulę. Kanał Wardęgi w tym serwisie obserwuje około 2,5 miliona użytkowników.
Natomiast najchętniej oglądanym teledyskiem minionego 10-lecia wśród polskich użytkowników YouTube był klip „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.
Dzisiaj YouTube dla jednych jest gigantycznym śmietnikiem, dla innych wspaniałym przykładem na to, że każdy jest twórcą, jeżeli ma dostęp do internetu i choćby najprostszy telefon komórkowy. Dla mnie jednak YouTube to przede wszystkim wspaniałe miejsce dla dziennikarzy obywatelskich. Platforma, dzięki której możemy oglądać świat oczami każdego z nas. To także wspaniałe narzędzie do walki z dyktatorami i agresorami, co świetnie widać w przypadku Ukrainy i jej walki o wolność.
YouTube nie ma swojej ramówki. Ludzie oglądają tam co chcą i kiedy chcą. I to jest jego największą wartością.
„TyNadajesz”, bo zdaje się, że tak trzeba tłumaczyć nazwę „YouTube”, ma zatem 10 lat. Ale to dla mnie. Bo dla mojego syna istnieje od zawsze.

Igor Hrywna

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Media,Marketing,Reklama.+ Ciut polityki. O tym piszę. Igor Hrywna.

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.